23 Aralık 2007 Pazar

Herbalife Hakkında Yanlış Bilinenler

Herbalife'ın Zararları - Yanlış Bilinenler
Satışını yaptığı ürün markası ile ilgili böyle bir başlık açan başka site yoktur sanırım.

Başlık ismini seçerken bunu uygun gördüm çünkü ilgi çekici.
Çünkü merak ediyorsunuz, Herbalife ürünleri zararlı mı?
Çünkü kulaktan dolma bilgiler yerine yaptığı işi iyi bilen birilerine sormalısınız.


* Herbalife zayıflama şeyi mi?


Bana aynen bu şekilde soruluyor."Zayıflama şeyi mi?" Bu yüzden bu tabiri kullandım.

Hayır.

Herbalife ürünleri daha iyi,daha güzel,daha sağlıklı yaşamanız için sunulan bitkisel ek gıda takviyelerinden ve bakım ürünlerinden oluşur.Ürün yelpazesi çok çeşitli.Bölümümüze kısaca göz atarsanız -zaten- ürün çeşitliliğini görürsünüz.

Kilo kontrol (sık bilinen şekliyle "zayıflama" ) , herbalife ürünleri yelpazesinin sadece bir halkasıdır.


FDA yasaklamış diye duydum, doğru mu?FDA (Food and Drug Administration) ABD'nin ilaç ve gıda konusundaki tek yetkilisidir...

FDA onayı olmadan ABD'de herhangi bir medikal ilaç,gıda üretime sunamazsınız.
Ciklet dahi satamazsınız.Çok sıkı tedbirleri var bu konuda.

Herbalife International ürünleri , an itibari ile ABD'de FDA ve kullanıldığı diğer 64 ülkede(ülkemizde dahil) ilgili bakanlıklarca onaylı olarak kullanılmaktadır.

Herbalife ürünleri , efedra gibi zararlı etken maddeler içermez.

Efedra maddesi eskiden doğal zayıflama adı altında pazarlanan ürünlerin hepsinde bulunurdu.İnsanlar için zararlı yan etkileri olduğu ortaya çıkınca kullanılması yasaklandı.

Şu an, Herbalife kadar köklü ve ciddi bir kurum olamayan bazı şirketler veya onun otu bunun çöpünü karıştırıp pazarlayanlar, belki hala bu etken madde içeren ürünlere sahiptir,orasını bilemeyeceğim.

Herbalife şirketi , Amerika'da bu maddeyi içeren tek bir ürün pazarlıyordu , maddenin yasaklanmasının ardından efedra içeren ürünler toplatıldı .Olay bundan ibaret.

Bu anlattığım olayın üzerinden 4 yıl geçmiştir ve efedra etken maddesi içeren Herbalife Ürünü sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulan bir üründür.

Yani o ürün Türkiye'ye hiç girmedi.

Tekrarlayayım, Herbalife International şu an 64 ülkede bakanlıklarca onaylı ürünleri ile faaliyettedir.Zaten şirket çalışma mantığı olarak sağlığı ön planda tutar.Ve ülkelerde ürünleri sıkı şekilde incelenmeden piyasaya asla sürülmez.
Kaynak:bendengecti.com

Hiç yorum yok: