8 Kasım 2007 Perşembe

Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili Yanlış bilinenler

Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili Yanlış bilinenler


Arama motoru optimizasyonu konusuyla ilgili yanlış söylenenler maalesef çok fazla. Bu sözler çoğunlukla muhtabın bilgisizliğini kötüyü kullanmak amacıyla sarfediliyor ve genellikle de hedefe ulaşıyor. Mesela;

* Biz Google’a sitenizi ekleriz
* Sitenizi 1 haftada Google’da ilk 10?a aldırırız
* Günlük 1000 ziyaretçi yollarız
* Günlük ziyaretçi sayınızı 2?ye 3?e katlarız

Arama motoru optimizasyonu, söz verilebilecek ama zamanla mukayese edilemeyecek bir konudur. Arama motoru robotları devamlı olarak interneti takip edip, yeni güncellemeleri veritabanlarına kaydetmektedir ama siteniz statikse ve uzun süredir yeni eklemeler yapılmadıysa, sitenizde yapılan değişikliğin tespiti zaman alacaktır. Bu zamanın üstüne, yeni bilginin kaydı ve bunun aktif hale getirilmesi de ayrı bir zaman konusudur. Bunlar olduktan sonra, sitenizin içeriğinin değerlendirilmesi ve diğer sitelerle karşılaştırılmasından sonra anahtar kelimelere göre sıralandırılmaktadır.

Değişkenlerin sadece sizin sitenizin içeriğiyle olmaması ve devamlı diğer siteler ile rekabet halinde olmanız, bu tür sözlerin ve rakamların verilmesine mani olmaktadır. Sitelerin üstünde emek ve zaman harcanması, arama motoru optimizasyonunu başarılı kılar ve yaptığınız yatırımın boşa gitmediğini bazen 1-2 ay, bazen de birkaç hafta içinde görebilirsiniz.

sonofnights.com dan kopyalanmıştır. Orjinal yazıya başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok: